Indywidualna Praktyka Lekarska

Położnictwo i Ginekologia

lek. Michał Świniarski

Godziny przyjęć

Wtorek

15:30 – 18:30

Środa

15:30 – 18:30

Adres

Gabinet Ginekologiczno-Położniczy. Ul.Sportowa 2B. 13-200 Działdowo.

Zadzwoń

513 496 240

 

Ginekolog Mława – lek. Michał Świniarski

Układ rozrodczy wymaga szczególnej dbałości i regularnych kontroli. Doktor Michał Świniarski w prywatnym gabinecie ginekologicznym niedaleko Mławy zajmuje się m.in. konsultowaniem pacjentek w ciąży oraz wszystkich, które chciałyby przygotować się do nowej, życiowej roli. Przyszłe mamy powinny szczególnie dbać o swoje zdrowie. Regularnych kontroli wymaga nie tylko rozwijający się płód, ale także np. poziom cukru czy poszczególne parametry moczu przyszłej mamy. Wizytę w prywatnym gabinecie można umówić również w celu przeprowadzenia kontrolnych badań oraz ustalenia metod antykoncepcji.

 

Jak powinien wyglądać etap przygotowań do zajścia w ciążę?

Kobiety, które planują ciążę w niedalekiej przyszłości, powinny skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć wszystkie możliwe nieprawidłowości w układzie rozrodczym. Ginekolog niedaleko Mławy prywatnie przeprowadza standardowe badania zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. W związku z tym, że ciąża jest ogromnym wyzwaniem dla organizmu kobiety, warto odpowiednio wcześnie zadbać o jego właściwe wzmocnienie. Jednym z pierwszych zaleceń lekarzy i położników jest rezygnacja z wszelkich możliwych używek. Papierosy oraz alkohol działają niekorzystnie nie tylko na przyszłą mamę, ale również możliwości prokreacyjne jej partnera. Warto zatem rozważyć wspólną walkę z nałogami, jeśli dotyczą one przyszłych rodziców. Kobiety w tym okresie muszą również zadbać o zdrowe odżywianie i poprawę kondycji fizycznej. Już na tym etapie powinno się wypracować nawyk długich spacerów, które są wskazane również w czasie ciąży. W kwestii jedzenia zaleca się rezygnację z produktów typu fast food lub tych, w których smak jest sztucznie wzmacniany. Kobiety, przygotowujące się do roli mamy, szczególnie powinny uważać także na słodycze oraz potrawy zawierające duże ilości cukru. Może to pomóc w uniknięciu cukrzycy, która często dotyczy ciężarnych pacjentek.

 

Ginekolog Mława

 

Ginekolog Mława prywatnie – jakie badania należy wykonywać regularnie?

Nie tylko kobiety w ciąży czy starające się o dziecko regularnie odwiedzają gabinet ginekologa. Pacjentki umawiają się na prywatne wizyty również po to, aby przeprowadzić badania kontrolne. Najczęstszym uzupełnieniem klasycznej diagnostyki jest pobranie wymazu cytologicznego oraz wykonanie USG narządów rodnych. Badania te pozwalają na wykrycie zmian m.in. nowotworowych już na wczesnym etapie, kiedy nie ma jeszcze żadnych niepokojących objawów. Cytologia umożliwia również podjęcie leczenia ewentualnych stanów zapalnych, które powodują nieprzyjemne pieczenie lub swędzenie okolic intymnych. Prywatny gabinet niedaleko Mławy wyposażony jest w sprzęt umożliwiający wykonywanie tego typu badań kontrolnych. Kobietom, które rozpoczęły aktywność seksualną, zaleca się przeprowadzanie ich raz w roku.

 

Ginekolog Mława – antykoncepcja w prywatnym gabinecie

Wiele kobiet z różnych powodów nie może przyjmować tabletek antykoncepcyjnych. Wyjściem w takiej sytuacji są np. wkładki wewnątrzmaciczne, które muszą być wprowadzone w warunkach ambulatoryjnych. Pacjentki mogą zdecydować się na tę metodę zapobiegania ciąży lub razem z lekarzem wybrać inny sposób.

 

Może Cię zainteresować: Ginekolog Nidzica | Ginekolog Działdowo