Indywidualna Praktyka Lekarska

Położnictwo i Ginekologia

lek. Michał Świniarski

Godziny przyjęć

Wtorek

15:30 – 18:30

Środa

15:30 – 18:30

Adres

Gabinet Ginekologiczno-Położniczy. Ul.Sportowa 2B. 13-200 Działdowo.

Zadzwoń

513 496 240

 

Ginekolog Nidzica – lek. Michał Świniarski

Regularne wizyty i badania lekarskie umożliwiają dbanie o układ rozrodczy. Nie tylko kobiety w ciąży lub starające się o dziecko powinny decydować się na konsultacje ze specjalistą. Ginekolog w prywatnym gabinecie niedaleko Nidzicy zajmuje się m.in. prowadzeniem ciąży oraz przygotowywaniem pacjentek do porodu zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Skuteczne w wielu wypadkach okazuje się również przestrzeganie rekomendacji The Fetal Medicine Foundation – korzystanie z doświadczeń specjalistów z całego świata jest pomocne w monitorowaniu przebiegu ciąży oraz ocenianiu ryzyka ewentualnych nieprawidłowości. W prywatnym gabinecie przeprowadzane są również zabiegi z zakresu antykoncepcji oraz wykonywane badania cytologiczne oraz USG.

 

Zalecenia dla przyszłych mam – Ginekolog Nidzica

Szczególną opieką medyczną otoczone powinny być m.in. kobiety, które przygotowują się do zajścia w ciążę. Odpowiednie przygotowanie może przyczynić się do prawidłowego rozwoju płodu oraz ułatwić poród. Badania pokazują, że kobiety, które odpowiednio wcześnie zaczęły dostosowywać swój tryb życia do planowanej ciąży, znacznie lepiej radziły sobie z ewentualnymi niedogodnościami. O tym, jak zaplanować okres przygotowań, może opowiedzieć ginekolog niedaleko Nidzicy. Prywatnie można umówić się na wizytę w gabinecie, która powinna obejmować szereg badań, sprawdzających również kondycję układu rozrodczego.

 

Ginekolog Nidzica

 

Profilaktyka chorób układu rozrodczego w prywatnym gabinecie ginekologa – Nidzica

Do gabinetu ginekologa zgłaszają się jednak nie tylko pacjentki w ciąży. Regularne wizyty są zalecane przede wszystkim kobietom, które rozpoczęły aktywność seksualną. Nawet, gdy nie występują żadne niepokojące objawy, powinno się raz w roku przeprowadzać kontrolne badanie cytologiczne. Jest to główne narzędzie diagnostyczne wykorzystywane przez lekarzy nie tylko w gabinetach prywatnych, które pozwala na wczesne wykrycie m.in. zmian nowotworowych. Warto pamiętać, że rak szyjki macicy w początkowej fazie rozwija się bezobjawowo. Wykonywanie regularnych badań cytologicznych pozwala na podjęcie odpowiedniego leczenia w przypadku wykrycia niepokojących zmian. Innym rodzajem badania, które można wykonać w prywatnym gabinecie niedaleko Nidzicy, to USG narządu rodnego. Lekarze zalecają wykonywanie tego typu kontroli również raz do roku.

 

Różne metody antykoncepcji – Ginekolog Nidzica

Współżycie z partnerem z ograniczonym ryzykiem zajścia w ciążę jest możliwe przy zastosowaniu jednej z metod antykoncepcji. Jednym z popularniejszych sposobów są regularnie przyjmowane środki farmaceutyczne. W prywatnym gabinecie lekarz po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentką oraz przeprowadzeniu badań kontrolnych może również zaproponować inne metody. Niektóre kobiety decydują się na wkładki wewnątrzmaciczne, które można wprowadzić jedynie w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg powoduje, że śluz zostaje zagęszczony, przez co staje się skuteczniejszą barierą dla plemników, które w niektórych wypadkach zwalczane są również przez obecne w macicy jony miedzi. Wkładki działają także na układ hormonalny kobiety, powodując mniej obfite i długotrwałe krwawienie.

 

Może Cię zainteresować: Ginekolog Mława | Ginekolog Działdowo